przez w dniu 02 Października 2021
Piłka nożna

Szczęśliwy remis przed przerwą reprezentacyjną

Cracovia grała z teoretycznie słabszym rywalem niż tydzień wcześniej, ale mimo to nie potrafiła odnieść zwycięstwa u siebie przed przerwą na reprezentację.

Mecz zaczął się dla naszej drużyny bardzo dobrze, bo już w 7 minucie Sergiu Hanca umieścił piłkę w siatce. Niestety dwie minuty później po błędzie naszych środkowych obrońców był już remis, a w 22 minucie Stal wyszła na prowadzenie. Nie był to jeszcze koniec, gdyż w doliczonym czasie gry Rodin przytrzymywał za koszulkę w polu karnym zawodnika gości prokurując "szesnastkę" wykorzystaną przez Piaseckiego.

Druga odsłona to z początku nieporadne próby odrobienia strat aż do 62 minuty, kiedy to wprowadzony Kakabadze dał nadzieję swojej drużynie na lepszy wynik. Piętnaście minut później było już 3:3 po dośrodkowaniu w pole karne Siplaka i samobójczym trafieniu Getingera. Nasi piłkarze grali do końca, lecz już nie udało się strzelić zwycięskiej bramki. Kolejny raz bardzo dobrą zmianę dał Rakoczy - po jednej z jego akcji sam na sam znalazł się Michal Siplak, ale sędzie odgwizdał pozycję spaloną.

Dziś poza wynikiem ważne było jeszcze jedno wydarzenie - głosowanie na projekt obywatelski numer 166 - "Pasjonaci dla Cracovii". Nie ma na co czekać - trzeba działać!

PKO BP Ekstraklasa: Cracovia - Stal Mielec 3:3 (1:3)