przez w dniu 18 Kwietnia 2022
Piłka nożna

Zwycięstwo z Zagłębiem po golu Kamila Pestki

Cracovia po dobrej grze, szczególnie w pierwszej połowie, pokonała Zagłębie Lubin na własnym stadionie. Tym samym Pasy są już raczej spokojne utrzymania w Ekstraklasie.

Cracovia przystępowała do dzisiejszego spotkania raczej w roli faworyta, mimo porażki jaką odniosła w poprzedniej kolejce z Wartą Poznań. Mecz zaczął się dla naszej drużyny świetnie, gdyż już w 8 minucie bramkę na 1:0 strzelił Kamil Pestka. Kolejne minuty tylko potwierdzały przewagę Pasów, które grały mądrze i wysoko wychodziły do rywala. Druga odsłona to optyczna przewaga gości i kontry, z których przynajmniej jedna powinna zakończyć się bramką dla Cracovii. Tak się jednak nie stało i kibice w tym spotkaniu obejrzeli tylko jednego gola.

Cracovia 1-0 Zagłębie Lubin

Bramka: Kamil Pestka 8

Cracovia: Lukáš Hroššo - Cornel Râpă, David Jablonský, Matej Rodin, Virgil Ghiță, Kamil Pestka (81, Michal Sipľak) - Sergiu Hanca (76, Pelle van Amersfoort), Mathias Hebo Rasmussen, Karol Knap (69, Jakub Myszor), Jewhen Konoplanka (69, Sylwester Lusiusz) - Rivaldinho (76, Otar Kakabadze).

Zagłębie: Dominik Hładun - Kacper Chodyna, Bartosz Kopacz, Jhon Chancellor, Saša Balić - Erik Daniel (71, Filip Starzyński), Jakub Żubrowski,  Łukasz Poręba (63, Tomasz Pieńko), Łukasz Łakomy (84, Tomáš Zajíc), Cheikhou Dieng (71, Karol Podliński) - Martin Doležal (62, Patryk Szysz).

żółte kartki: Hanca, Sipľak, Lusiusz - Poręba, Żubrowski, Starzyński.

sędziował: Paweł Malec (Łódź).

Źródło: Cracovia.pl - zdjęcie główne