Rafael Lopes drugim wzmicnieniem Pasów!

Rafael Lopes jest drugim transferem Cracovii przed rozpoczynającym się kolejnym sezonem ligowym. 27-letni napastnik pochodzący z Portugalii wzmocni naszą linię ataku.

Rafa urodził się 28 lipca 1991 roku w Esposende. Do szesnastego roku życia reprezentował barwy miejscowego AD Esposende, skąd przeniósł się do Póvoa de Varzim, leżącego w pobliskim dystrykcie Porto. W barwach Varzim SC pokonywał kolejne szczeble juniorskie, a także zadebiutował w drużynie seniorów. Wysoka dyspozycja nie umknęła uwadze selekcjonera kadry Portugalii U-20.

W reprezentacji prowadzonej przez Ilídio Vale nasz nowy gracz został wicemistrzem świata do lat 20, dokładając cegiełkę do sukcesu swoją grą podczas turnieju. Kolejny sezon rozpoczął już w portugalskiej ekstraklasie - po Lopesa sięgnęła Vitória Setúbal.

Od tego momentu w Lidze NOS rozegrał 165 spotkań, reprezentując w niej również barwy Académica Coimbra, GD Chaves oraz Moreirense FC. Przed transferem do Pasów rozegrał 28 meczów w Boaviscie Porto, trzykrotnie trafiając do bramki i dwukrotnie asystując.

Portugalski napastnik związał się z Cracovią dwuletnią umową z możliwością przedłużenia.


Więcej informacji znajduje się TUTAJ.Nasze Zgody