Puchar Polski finał -> Cracovia - GKS Tychy

Dzisiaj, czyli 28 grudnia o godzinie 17:30 odbędzie się mecz finałowy Pucharu Polski w hokeju na lodzie, pomiędzy Cracovią a GKS Tychy, a jak do tego doszło - możecie przeczytać poniżej.

Wczoraj odbyły się dwa mecze półfinałowe Pucharu Polski w hokeju na lodzie 2017.

Pierwszy mecz pomiędzy Tyskim GKSem, a JKH GKS Jastrzębie przebiegał dość dramatycznie dla hokeistów z piwnego miasta. Po 2 tercji Tyszanie przegrywali 1:2. W trzeciej tercji padła tylko jedna bramka dla Tychów i tym samym​ doprowadzili oni do dogrywki. Dogrywka również nie wyłoniła zwycięzcy meczu i rozstrzygająca była seria rzutów karnych. Klika minut po godzinie 19 dowiedzieliśmy się, że pierwszym finalistą jest GKS Tychy.

O godzinie 20:00 rozpoczął się drugi półfinał, pomiędzy Cracovią a Tauron KH GKS Katowice.

Przebieg pierwszej tercji zapowiadał równą dramaturgie meczu co dopiero zakończone spotkanie dwóch GKSów, ale już pod koniec pierwszej tercji Pasy wyszły na prowadzenie. Bramka Tomasa Sykory i dwa gole Lukasa Ziba dały nam prowadzenie po 1 tercji wynikiem 3:2.

Druga tercja była już wyraźnie pod dyktando naszych hokeistów, choć jedyną bramkę strzelił Tomas Sykora, tym samym zaliczając czwarty punkt w meczu (dwie asysty przy bramkach Ziba).

Trzecia tercja to bramka Filipa Drzewieckiego, którą strzelił w czasie gry w osłabieniu, oraz ostatni gol spotkania strzelony przez Damiana Kapice. W meczu nie zabrakło oczywiście drobnych przepychanek między zawodnikami obu drużyn, a całe widowisko, które zakończyło się wynikiem 6:2, mogło się podobać każdemu kibicowi Pasów.

Dzisiaj (28 grudnia) o godzinie 17:30 na lodowisku przy Siedleckiego 7, rozegrany zostanie mecz finałowy Pucharu Polski 2017 pomiędzy Cracovią a GKS Tychy.

Wasza obecność i wsparcie naszych hokeistów jest nie zbędne, bo Cracovia To My!

Bilety można jeszcze nabyć w kasach pod lodowiskiem, albo w serwisie E-bilet. Ceny wejściówek to 10 zł dla dzieci i kobiet i 15 złotych dla mężczyzn.