Podsumowanie Teddy Bear Toss

W niedzielę 3 grudnia 2017r. rozegrany został mecz 24 kolejki PHL pomiędzy Cracovią a GKS Tychy.

W trakcie meczu miała miejsce akcja Teddy Bear Toss, a zawodnicy Cracovii zagrali w bluzach specjalnie przygotowanych na ten mecz przez kibiców.

Aspekt sportowy tego widowiska został mocno zdominowany wyczynami głównego sędziego, co było widoczne zwłaszcza podczas pierwszej tercji, po której drużyna Cracovii przegrywała już 0:2.

W przerwie po pierwszej tercji odbyła się brawurowa licytacja koszulki meczowej Filipa Drzewieckego, poprowadzona przez najlepszego kabareciarza wśród hokeistów i najlepszego hokeistę wśród kabareciarzy, zawodnika Łotrów - Adama Grzankę.

Adam stawił dzielnie czoła rolbie czyszczącej lodowisko i nie dając się rozjechać, zlicytował bluzę "Drzewka" za kwotę 720 zł.

Druga tercja nie przyniosła niestety poprawy sytuacji na lodzie, a wręcz pogorszyła wynik meczu, gdyż zwodnicy GKS Tychy strzelili trzecią bramkę. Niepocieszeni kibice Pasów coraz głośniej domagali się "uwolnienia miśków".

Od początku trzeciej tercji kibice Cracovii, zniecierpliwieni przedłużającym się przetrzymywaniem zwierząt pluszowych w niesprzyjających warunkach beztlenowych, głośno dopominali się od zawodników Pasów strzelenia pierwszej bramki. Żądanie to spełnił w siódmej minucie Maciek Rompkowski, uruchamiając lawinę pluszaków spadającą na taflę lodowiska. W tym momencie na lód wjechały hokejowe dzieciak, uzbrojone w piękne żółte worki.

Po uprzątnięciu zwierzyny zalegającej na lodzie, zawodnicy mogli kontynuować grę. W piętnastej minucie trzeciej tercji drugą bramkę dla drużyny Cracovii strzelił nasz kapitan Maciek Kruczek, co wzmogło doping kibiców, liczących na wyrównanie. Doping nie cichł do ostatnich sekund spotkania, jednak pomimo zdjęcia bramkarza i wprowadzenia na lód szóstego zawodnika, nie udało się doprowadzić do wyrównania. Tym samym podtrzymaliśmy tradycję Teddy Bear Toss, kolejny raz przegrywając z Tychami podczas tego wydarzenia.

Po meczu doszło do tradycyjnej wymiany koszulek pomiędzy Filipem Drzewieckim a zwycięzcą licytacji.

Pieniądze wpłacone przez naszego hojnego kibica zasilą akcję wsparcia młodych hokeistów Cracovii i drużyny kobiecej. Jednocześnie przypominamy, że przez cały grudzień trwają licytacje pozostałych koszulek zawodników Cracovii z meczu Teddy Bear Toss. Oczywiście każda koszulka, przed przekazaniem zwycięzcy licytacji, zostanie podpisana. Zachęcamy do wzięcia udziału w licytacjach i sprawienia sobie niepowtarzalnej pamiątki, a tym samym do wsparcia naszej młodzieży hokejowej.

W poniedziałek 4 grudnia rozpoczęła się licytacja bluzy meczowej naszego, jakże wszystkim dobrze znanego bramkarza, Rafała Radziszewskiego. Po niej, już we wtorek, rozpoczyna się kolejna aukcja. Każda licytacja zaczyna się o godzinie 20 i będzie trwałą przez 7 dni. I tak kolejno będą się pojawiać aukcje koszulek: