Pelle van Amersfoort nowym zawodnikiem Cracovii!

Kolejnym wzmocnieniem zespołu Pasów prowadzonych przez trenera Michała Probierza został Pelle van Amersfoort. Kontrakt z najstarszym klubem sportowym w Polsce podpisany został na 3 lata.

Nowy gracz Pasów urodził się 1 kwietnia 1996 roku w północnej części Holandii, w gminie Heemskerk. W miejscowym ADO '20 stawiał pierwsze piłkarskie kroki, lecz talent Pellego szybko zauważyli też skauci z Eredivisie. Mając 16 lat, przeniósł się do drużyn młodzieżowych SC Heerenveen. Z klubem z prowincji Fryzja pokonywał kolejne szczeble, docierając do drużyny seniorskiej.

Pierwszy mecz w Eredivisie rozegrał w 2014 roku, do dnia dzisiejszego notując liczbę 90 występów w holenderskiej ekstraklasie. Poza krótkim okresem wypożyczenia do drugoligowego Almere City, dziś po raz pierwszy opuszcza Heerenveen, by związać się z najstarszym klubem sportowym w Polsce. Pelle najlepiej odnajduje się w roli ofensywnego pomocnika lub napastnik. Na tej pozycji zaliczył również 38 spotkań w młodzieżowych reprezentacjach Holandii, zdobywając w nich 11 bramek. W ubiegłym sezonie Eredivisie pojawił się na boisku 28 razy, zdobywając 4 bramki oraz trzykrotnie kluczowe podanie.
Więcej informacji na oficjalnej stronie klubu!


Nasze Zgody